poniedziałek, 4 lipca 2011

Sprawdzone metody depilacjiDomowe sposoby na pozbycie się włosków.

Maszynka do golenia

Golenie maszynką to najszybszy sposób domowej depilacji. Najlepiej użyj specjalnej maszynki dla kobiet. Ma ruchomą głowicę i specjalny pasek łagodzący podrażnioną skórę (np. z wyciągiem z aloesu). Przed zabiegiem zwilż skórę i masuj gąbką przez ok. 2 minuty. Uniesie to włoski i ułatwi ci golenie. Warto użyć pianki lub żelu, nadającego maszynce poślizg, a jednocześnie zmniejszającego ryzyko podrażnień i zacięć. Nowością jest maszynka z paskami żelu do golenia wbudowanymi w jej głowicę, który uwalnia się i zaczyna się pienić w kontakcie z wodą. Po depilacji zmyj piankę letnią wodą, delikatnie osusz skórę i posmaruj ją balsamem nawilżającym (najlepiej z regenerującą wit. E i łagodzącym podrażnienia panthenolem). Przez 2–3 dni po zabiegu nie rób peelingu. Po goleniu włoski odrastają po tygodniu, potem trzeba zabieg powtórzyć. Maszynki możesz używać do depilacji nóg, pach oraz okolic bikini. 


Zalety:
● ta metoda jest bardzo tania, szybka i skuteczna
● maszynkę możesz zabrać ze sobą w podróż – zajmuje mało miejsca Wady:
● skóra jest często podrażniona goleniem (zaczerwieniona, piecze, swędzi)
● golenie wymaga szczególnej pielęgnacji skóry po zabiegu (nawilżanie)
● efekt tego typu depilacji jest bardzo krótkotrwały w porównaniu z innymi – włoski szybko odrastają.


Depilator


Dzień przed zabiegiem zrób peeling – po gładkiej skórze głowica depilatora łatwiej się ślizga, zmniejsza się także ryzyko wrastania włosków. Zabieg najlepiej przeprowadzić wieczorem, by skóra podczas nocy mogła się zregenerować. Obecne depilatory wyposażone są w nakładki chłodzące lub masujące, które zmniejszają nieprzyjemny efekt podrażnienia. Włoski powinny mieć co najmniej 0,5 cm długości. W przeciwnym razie depilator nie wyrywa ich z cebulkami, tylko urywa przy nasadzie, przez co dość szybko odrastają i, niestety, stają się mocniejsze.


Zalety depilatora:
● depilatory są proste w obsłudze
● skóra pozostaje gładka przez 2–3 tyg.Wady:
● zabieg jest bolesny
● włoski po zabiegu mają skłonność do wrastania
● cena sprzętu do depilacji jest dość wysoka (od 90 zł)Atak na bikini

To szczególna depilacja ze względu na miejsce – skóra jest tu bardzo delikatna – oraz dość trudna do wykonania z powodu nierówności „terenu”. Najbardziej skuteczne jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą kremu do depilacji (na osuszoną skórę nanieś krem. Odczekaj przynajmniej 10 minut. Teraz szpatułką dołączoną do tubki zdejmij preparat, prowadząc szpatułkę pod włos). Maszynka jest równie bezbolesna, ale włoski zbyt szybko odrastają i nieprzyjemnie kłują. O plastrach z woskiem i gorącym wosku też lepiej zapomnieć – te sposoby są zbyt bolesne i raczej nie wykonasz takiego zabiegu sama w domu. 

Zalety: 
● zabieg trwa około 15 minut i jest praktycznie bezbolesny 
● usunięte zostaną nawet drobne i małe włoski, które nie będą wrastać 


Wady: 
● preparaty mają niezbyt przyjemny zapach (zawierają amoniak) 
● panie o wrażliwej skórze są narażone na podrażnienia

Plastry z woskiem 

Dzień przed zabiegiem odpowiednio przygotuj skórę i zrób peeling, który usunie martwy naskórek – gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Bezpośrednio przed depilacją zwilż skórę ciepłą wodą (to spowoduje, że mieszki włosowe się rozszerzą, więc łatwej będzie „wyjąć" z nich włoski, dzięki czemu zabieg nie będzie tak bolesny). Teraz osusz skórę nóg, pocierając ją ręcznikiem w kierunku pod włos. Aby zmatowić ciało, użyj talku lub dziecięcej zasypki – nałożony wosk będzie jeszcze lepiej do niej przylegał. Teraz weź plaster z woskiem, rozgrzej go w dłoniach i przyklej do łydki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wygładź, a potem zerwij go zdecydowanym ruchem „pod włos”. Uczucie bólu możesz zmniejszyć, przykładając do miejsca depilacji otwartą dłoń. Pozostałości wosku usuń oliwką kosmetyczną. 

Zalety plastrów z woskiem: 
● niedroga i wydajna metoda (najtańsze plastry kosztują ok. 8 zł) 
● włoski zostają usunięte z cebulkami, więc nie odrastają nawet przez 4 tyg. 
● depilacja tą metodą znacznie osłabia włoski (zdarza się, że po kilku latach regularnego jej stosowania stają się one prawie niewidoczne) 


Wady: 
● jest to bardzo bolesna metoda i trudno samej wykonać ją dobrze – jeśli nie potrafi potrafisz szybko oderwać plastra, poproś o pomoc siostrę albo przyjaciółkę 
● nie można jej stosować, jeśli masz problemy z pękającymi naczynkami 
● włoski mogą wrastać w skórę

8 komentarzy:

 1. ja zawsze używałam kremów, a teraz przestawiłam się na te pianki ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja używam i maszynek i depilatora i od wczoraj- plastrów :P. Plastry na uda i kawałeczek bikini, depilator na łydki, a maszynka na pachy i poprawki po plastrach i depilatorze:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jednak zostaję przy maszynkach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja również,gdyż moje nogi mają skłonność do podrażnień,po np. depilatorze ;>

  OdpowiedzUsuń
 5. zdecydowanie depilator, mimo problemu z wrastającymi włoskami. pachy idealnie gładkie przez calutki tydzień ;)

  OdpowiedzUsuń